Za keškami nad obec Sutom

 

Cache najdete poblíž kostela a ubytování v soukromí - budova uprostřed

sutomská cache

poklad na Holém vrchu

další kešky v okruhu 5 km


 

Co zde můžete vidět?

Nad obcí je zdaleka viditelný kostel sv. Petra a Pavla. Pochází už ze 14. století o zhruba 400 let později byl barokně přestavěn pravděpodobně slavným Octaviem Broggiem - 1720. Vedle kostela je dřevěná zvonice z 18 stol.


500 m od kostela vpravo je Holý vrch zvaný „Holáček“ s dokonalým výhledem nejen na Milešovku a mnohé kopce Českého středohoří, ale i zde najdete další KEŠ.

Výhled z tohoto místa okouzlil Václava Cílka a Květu Fialovou v pořadu ČT 2 v úvodu pořadu  MAGICKÉ HORY, dil MILEŠOVKA.

Vidíte odtud blízké hrady: Koštálov, Skalka, Hrádek – Oltářík a Ostrý, které je škoda nenavštívit. Nejen, že tam najdete krásné výhledy, ale projdete místa, kde ve středověku stávala hrdá feudální sídla – dnes už jen ruiny... www.hrady-ceskeho-stredohori.czTuristika v Českém středohoří není náročná – kdo nerad zdolává delší cesty, může si zajet pod samotný cíl a poslední 2 km dojít pěšky / mimo jmenované cíle najdete na těchto stránkách - tlačítka na levé liště: ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ včetně zajímavých cílů pro špatné počasí a také TRASY PRO VÝLETY NA KOLE.

Předem objednejte na :  mob. 606 545 553

 

 Portál Lovosice


kraj hradů a českého granátu